Полтавська обласна станція юних натуралістів (нині Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді) була створена 13 травня 1946 року і почала працювати як самостійний позашкільний заклад. Перший її директор – Є.С.Грінман. Спочатку станція знаходилась за головним корпусом інженерно-будівельного інституту (нині це Національний університет ,,Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”). Там містився маленький будиночок, навколо якого були розбиті квітники. У 1955 році тодішнє керівництво країни відреагувало на лист Є.С. Грінман, яка прохала про покращення умов для станції юннатів. Закладу було виділено чудове приміщення у чарівному куточку Полтави по Госпітальному провулку, поряд із знаменитим Архирейським садом,а також земельну ділянку: сад – 1га та навчально-дослідну ділянку – 4 га. Колектив станції спрямував свою діяльність на обладнання методичних кабінетів, упорядкування навчально-дослідної ділянки, відновлення знищених зелених насаджень, почали налагоджувати зв’язки з учителями та учнями області з метою створення у школах гуртків юннатів.
У 50-х роках юннати Полтавщини активно займались вивченням біології шовкопряда, методами догляду та годівлі, одержуючи високі результати.
У цей період гуртківці проводили сортовипробування сільськогосподарських культур, опановували методи керування ростом та розвитком рослин, виведення нових сортів квітів.
На початку дев’яностих років обласна станція юннатів була переіменована в обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.
Понад чверть століття з вересня 1994 до травня 2020 року директором Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді працював Заслужений працівник освіти України, лауреат премії Верховної Ради України Бедніна Віталій Григорович.
Кілька поколінь педагогів і вихованців доклали зусиль, щоб заклад став в авангарді позашкільної освіти не тільки області, а й країни. Незаперечною є провідна роль Бедніни В.Г., який багато років працював над розбудовою структури закладу, що на сьогоднішній день включає 5 відокремлених структурних підрозділів. Директор приклав багато зусиль для створення колективу однодумців, які працюють задлявихованців. Серед педагогів – доктор біологічних наук, 6 кандидатів наук, Заслужений працівник освіти України, 10 відмінників освіти України.
На сьогодні Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді – це сучасний заклад позашкільної освіти, який є центром розвитку, екологічного виховання та профорієнтації дитини, науково-дослідницькою лабораторією у галузі сільського та лісового господарства, координаційно-методичним центром еколого-натуралістичної освіти і виховання в області. Знаходиться за адресою: м. Полтава, пров. Госпітальний, 10.
Основні напрями роботи центру: освітня діяльність, інструктивно-методична, дослідництво в галузі сільського і лісового господарства, трудове виховання, робота з обдарованою учнівською молоддю, профорієнтація, оздоровлення дітей.
Структура закладу на сьогоднішній день включає відділи екології та охорони природи, біології та методичної роботи, сільського господарства, очно-заочну біологічну школу, дитячий заклад оздоровлення та відпочинку ,,Обласний дитячо-юнацький оздоровчий табір ,,Еколог”, чотири філії – Шишацьку, філію у Полтавському районі, Кобеляцьку та Решетилівську філії. Ці відокремлені підрозділи створені у сільській місцевості з метою рівного доступу школярів сільських шкіл до якісної позашкільної освіти.
В закладі працює 4 профілі творчих учнівських об’єднань, серед яких: сільськогосподарський, хіміко-біологічний, екологічний, квітниково-декоративний. У 100 творчих учнівських об’єднаннях задіяно 1390 вихованців.
На даний час в закладі працює 35 педагогічних працівників. Педагогічний колектив закладу працює над упровадженням інноваційних технологій у позашкільній освіті: особистісно орієнтованих технологій; проєктної; асоціативної технологій.
Для проведення практичних занять з дітьми створено навчально-дослідний тваринницький, лабораторію квітництва та овочівництва.
Результатом роботи колективу є досягнення на Міжнародній виставці ,,Сучасні заклади освіти”, за що має 5 золотих медалей. Двічі колектив здобував перемогу у Всеукраїнському конкурсі-огляді соціально-педагогічних виховних систем позашкільних навчальних закладів, у 2017 році став абсолютним переможцем у категоріях відкритого Рейтингу якості позашкільної освіти ,,Золота когорта позашкільників”, нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, у 2021 році – почесною відзнакою –,,Лідер позашкільної освіти України”.