На навчально-дослідній земельній ділянці Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді щоліта вирощують диво-квіти – сухоцвіти. Та невпинно експериментують у пошуках нового, із чим було б цікаво попрацювати. У керівниці гуртка «Магія флористики» Марії Сергіївни Джупій виникла ідея із вирощуванням бавовнику.
Бавовник – нетипова рослина для вирощування в Полтавській області. Поширена вона на півдні України. А родом із Південної Азії. Спадщина бавовника охоплює тисячоліття. Археологи розкопали в Мексиці залишки бавовняних коробочок і фрагменти бавовняної тканини, що були створені 7 000 років тому. А офіційною батьківщиною бавовни вважають Індію, бо перші згадки про зіткані полотна та їхній продаж пов’язані саме з цією країною.
Наразі це символ українського супротиву в російсько-українській війні.
Вихованці гуртка «Магія флористики» все ж ризикнули та провели дослідження на тему «Вплив строків висадження насіння бавовнику на його ріст, розвиток та цвітіння». І отримали крутий досвід та задоволення!
Вирощування бавовни – процес довготривалий. Почали його на початку січня, підтримуючи сталу температуру та вологість. Висіяли рослину в окремі стаканчики під плівку. У перші декілька тижнів рясно поливали бавовник. Оскільки це рослина теплолюбна – тримати розсаду треба у теплому, світлому місці.
Розсаду бавовни висадили на грунт у травні, коли минула загроза повернення заморозків і температура стала стабільною. Догляд за маленькими кущиками мінімальний – періодичний полив. Цій рослині достатньо природніх опадів.
За красою квітування спостерігали майже все літо та початок осені. Перша коробочка відкрилась 3 жовтня і цей процес продовжився аж до заморозків. Наша порада – коли настане час заморозків – зріжте заздалегідь всі коробочки, які ще закриті. Покладіть їх у сухому теплому місці і вони відкриються! Зараз ми вже маємо таких 20 штук і чекаємо на розкриття інших. Ми дуже задоволені результатом!